Stara dobra kąpiel

Co jest lepsze – kąpiel w wannie czy prysznic? Dyskusja na ten temat trwa od lat. Czasy, w których żyjemy powodują, że coraz więcej osób wskazuje na przewagę prysznica. Zapracowani zwracają uwagę na oszczędność czasu i pobudzanie do działania. Oszczędni podkreślają mniejsze zużycie wody i związane z tym mniejsze wydatki. A osoby z zacięciem ekologicznym wychwalają jego mniej negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Jednak zwolennicy kąpieli w wannie nie składają broni. I dobrze, bo mają mnóstwo dobrych argumentów, o których nie warto zapominać.

Wpływ na skórę

Dermatolodzy od dawna podkreślają, że kąpiele mogą bardzo dobrze wpływać na stan naszej skóry. Długa kąpiel powoduje obniżenie poziomu kortyzolu – hormonu stresu, dzięki czemu przeciwdziała między innymi przedwczesnemu starzeniu się. Natomiast dodanie soli kąpielowej lub innych kosmetyków do kąpieli sprawia, że relaks w wannie może być doskonałym antidotum na tak popularne dolegliwości jak suchość lub podrażnienia skóry. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma długi okres ekspozycji na działanie substancji leczniczych, co nie jest możliwe do osiągnięcia w przypadku korzystania wyłącznie z prysznica.

Dla osób, mających problemy związane z nadmierną suchością skóry, dermatolodzy polecają uzupełnienie zabiegów pielęgnacyjnych o stosowanie balsamów i kremów nawilżających, które należy zaaplikować bezpośrednio po kąpieli.

Wpływ na samopoczucie

Należy pamiętać, że kąpiele bez wątpienia są bardziej relaksujące, a to w długim okresie wpływa dobrze na cały organizm. Regularna kąpiel pozwala skutecznie walczyć ze stresem, na który narażeni jesteśmy każdego dnia. Jest to naturalna terapia dla organizmu człowieka, która ułatwia zasypianie, niweluje zmęczenie i wprawia w dobry nastrój. Dzięki efektywnemu relaksowi podczas kąpieli poprawia się działanie mózgu i między innymi znikają problemy z koncentracją lub podejmowaniem decyzji.

Ważne dodatki

Jak sprawić, żeby kąpiel była jeszcze przyjemniejsza i przede wszystkim zdrowsza. Warto wykorzystywać kosmetyki do kąpieli (https://kontigo.com.pl/cialo/kosmetyki-do-kapieli.html). W drogeriach z łatwością można kupić sole lub specjalne kule do kąpieli. Zawierają one wiele składników, dzięki którym skóra stanie się gładsza i jędrniejsza. Pozwolą one jeszcze skuteczniej eliminować efekty codziennego trudu i sprawią, że skóra będzie wyraźnie odmłodzona.

Kule i sole do kąpieli wzbogacane są także o ekstrakty lub aromaty kwiatowe lub owocowe (https://kontigo.com.pl/cialo/kosmetyki-do-kapieli/sole-kule-konfetti.html), które koją zmysły oraz sprawiają, że odpoczynek jaki przynosi kąpiel będzie jeszcze efektywniejszy. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów, więc nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie.

A co z prysznicem?

Czy w związku z tym warto rezygnować z prysznica? Na pewno nie. Osoby lubiące szybki prysznic i efekty jakie przynosi absolutnie nie powinny rezygnować ze swoich przyzwyczajeń. Jednak warto uzupełnić przyzwyczajenia związane z utrzymywaniem higieny o weekendową długą kąpiel w wannie. Dzięki temu naprawdę można poczuć się lepiej, a jednocześnie dodatkowo zadbać o swoją skórę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*