Olej konopny do włosów i jego zalety

olejek konopny do włosów

Jaki jest najlepszy sposób na uzyskanie miękkich, sprężystych i gęstych włosów? W celu osiągnięcia tak satysfakcjonujących rezultatów, większość kobiet decyduje się na zakup specjalnych produktów do włosów. Aczkolwiek, aby uzyskać tak piękne włosy, wystarczy skorzystać tylko z jednego prostego składnika, jakim jest olej konopny.

Olej konopny wykazuje wiele zalet, a zawarte w nim składniki znakomicie poprawiają wygląd naszych włosów.
Przykładowo, olej konopny zawiera białka, kwasy tłuszczowe i składniki odżywcze. Wszystkie te składniki mają wpływ na zdrowe włosy. Co więcej, zdrowsza stanie się również skóra naszej głowy, zmniejszając swoją podatność na podrażnienia i swędzenie.

Korzyści z oleju konopnego możemy doświadczać niezależnie od tego, czy stosujemy szampon konopny, czy używamy oleju jako dodatku do produktów do pielęgnacji włosów. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto korzystać z oleju konopnego do włosów.

Olej konopny nawilża skórę głowy i włosy

Włosy potrzebują wilgoci, aby zachować dobry stan zdrowia. Wszystkie osoby, które często myją włosy, potrzebują szamponu nawilżającego i odżywki. Suchy klimat, stylizacja i farbowanie wysuszają włosy jeszcze szybciej.

Olej konopny jest wyjątkowo nawilżający

Swoje wspaniałe właściwości nawilżające olej konopny zawdzięcza swojej zdolności do wchłaniania wilgoci ze skóry głowy i mieszków włosowych. Wilgoć ta skutecznie utrzymuje się na włosach, zapewniając im długotrwałe nawilżenie. Kolejnym plusem jest to, że olej konopny nie pozostawia po sobie żadnych nieczystości i nie obciąża włosów.

Jeśli nasze włosy znajdują się w trudnej sytuacji i wymagają wilgoci, wystarczy zastosować olej konopny.

Olej konopny stymuluje wzrost włosów

Po nałożeniu oleju konopnego, włosy zaczynają szybciej rosnąć, a do tego stają się grubsze i dłuższe. Olej konopny zawiera kwasy tłuszczowe, w tym omega-3, omega-6 i omega-9, które pomagają stymulować wzrost włosów.

Białka w konopiach również wpływają na wzrost włosów. Włosy zbudowane są z keratyny, która składa się w 90% z białka. Naturalne białka w konopiach mogą zapewnić lepsze odżywienie włosów i aktywować produkcję keratyny.

Olej konopny zawiera witaminę E, która odpowiedzialna jest m.in. za miękkość włosów i lepsze nawilżenie​​.

Co więcej, olej konopny stymuluje wzrost włosów poprzez poprawę krążenia krwi w skórze głowy. A to z kolei odżywia mieszki włosowe i pobudza wzrost.

Olej konopny lekiem na zniszczone włosy

Zniszczone włosy to prawdziwa okropność. Stan ten może objawiać się w momencie gdy włosy stają się zbyt suche. Nie tylko zaczynają formować się rozdwojone końcówki, ale powstaje też cała masa innych problemów z włosami. Uszkodzenia tego typu są bardzo kłopotliwe i trudne w leczeniu. Olej konopny do włosów może temu zapobiec.

Aczkolwiek, po zastosowaniu konopnego oleju, walka ze zniszczonymi włosami staje się już mniej uciążliwa. Olej konopny wzmacnia włosy poprzez aktywowanie ich naturalnej bariery obronnej.

Kwasy tłuszczowe, białka i kwas gamma-linolenowy (GLA) – wszystkie te składniki pomagają wzmocnić nasze włosy. Dzięki nim zarówno włosy, jak i skóra głowy, uzyskają zdrowszą, silniejszą i skuteczniejszą ochronę przed wypadaniem.
Właściwości nawilżające konopi pomagają również leczyć takie objawy zniszczenia włosów jak wysuszenie.

Olej konopny to lipidowa pomoc dla włosów

Olej konopny zawiera lipidy, które pomagają włosom w uzyskaniu nawilżenia i blasku. Wzmacniają też mieszki włosowe, szczególnie te słabe i łamliwe, dzięki czemu nadają włosom większej objętości.

Jeżeli nakładamy olej konopny na włosy regularnie, wówczas lipidy te będą wchłaniane cały czas. Pozwoli to uniknąć długotrwałych problemów, do których możemy zaliczyć utratę włosów i łysienie.

Olej konopny redukuje stany skóry głowy

Wiele osób na świecie cierpi z powodu złego stanu skóry głowy. Sucha i swędząca skóra głowy doskonale wie, jak skutecznie wysuszyć uczucie komfortu z naszego życia. Łupież nie tylko wygląda nieprzyjemnie, ale jest również trudny w leczeniu. Na szczęście, nałożenie oleju konopnego na włosy pomaga w leczeniu różnych dolegliwości związanych ze skórą głowy.

Olejek konopny hamuje powstawanie łupieżu, nawilża suchą skórę głowy, a także zapobiega takim dolegliwościom jak świąd.
Osoby podatne na infekcje skóry głowy powinny wypróbować ten olej. Dzięki temu poprawią krążenie krwi, zmniejszą stan zapalny i ochronią skórę głowy przed wszelkimi infekcjami.

Zastosowanie oleju konopnego na włosach

Istnieje wiele sposobów na dodanie oleju konopnego do rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych naszych włosów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów wytwarzanych na bazie tego oleju, które są do nabycia w większości drogerii. Zawsze możemy też dodać parę kropel oleju konopnego do tych produktów, których już używamy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*