Jak kupować garnitur męski, by nie kupić kota w worku?

modini 1

Jak kupować garnitur męski, by nie kupić kota w worku?

Kupowanie garnituru wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy znać kilka zasad i wiedzieć jak się zmierzyć, a możliwym stanie się nawet kupowanie garnituru przez Internet. Chcesz się o tym przekonać? Jeśli tak, to przeczytaj kilka naszych zasad.

Zacznijmy od tego, że garnitur, to strój dwu albo i nawet trzyczęściowy, składający się ze spodni, marynarki oraz ewentualnie kamizelki. Potrzeba więc zebrać bardzo dużo danych, aby móc kupić garnitur w sieci. Zacznijmy od tego, że garnitury gotowe dostępne są w różnych rozmiarach. Podstawowe parametry to wzrost, obwód klatki piersiowej i obwód pasa

Jeśli jeszcze nie znasz swojego rozmiaru, a chciałbyś wiedzieć jaki masz, dokonaj czterech pomiarów.

  1. Wzrost. Dobrze, jeśli ktoś Ci w tym pomoże. Twoim zadaniem jest stanąć przy ścianie, oczywiście bez butów. Druga osoba powinna zaznaczyć na ścianie wysokość wyznaczaną przez czubek Twojej głowy. Następnie do ściany przystawicie miarkę i już wiesz, jak jesteś wysoki.

  2. Obwód klatki piersiowej – aby dokonać tego pomiaru, także dobrze jest mieć pomocnika. Należy przy użyciu miarki krawieckiej zmierzyć obwód klatki w jej najszerszym punkcie.

  3. Obwód pasa – w przeciwieństwie do obwodu klatki piersiowej, ten należy zmierzyć w najwęższym miejscu talii.

  4. Długość nogi – miarka niezbędne do wyboru odpowiednich spodni. Podobnie jak w przypadku mierzenia wzrostu, stajemy boso przy ścianie i zaznaczamy punkt wyznaczany przez kość biodrową. Przy użyciu metra lub miarki krawieckiej mierzymy odległość od podłogi do zaznaczonego na ścianie punktu i otrzymujemy długość nogawki.

Zebrane wyniki dopasowujemy do tabeli, którą bez problemu można znaleźć w sieci i w ten sposób dowiadujemy się, jaki rozmiar garnituru nosimy. Dzięki temu możemy spokojnie kupować garnitury chociażby w sklepie internetowym.

A kiedy garnitur już dostaniemy… Wtedy należy sprawdzić, czy rzeczywiście dobrze na nas leży. W tym celu należy oddzielnie sprawdzić marynarkę i spodnie.

Idealna marynarka od garnituru powinna posiadać następujące cechy:

– powinna zakrywać pośladki – to jest warunek bezwzględny i jednocześnie minimalna długość marynarki. Od tej długości marynarka może być jedynie dłuższa, nigdy zaś krótsza!

– szew na plecach musi dzielić plecy na dwie części – powinien odzwierciedlać linię kręgosłupa. Jeśli będzie uciekał gdzieś na boki, to znaczy że marynarka jest źle skrojona lub po prostu za duża. Jeśli będzie za mała, wtedy z pewnością rozedrze się podczas zakładania.

– na plecach nie powinno być żadnych marszczeń

– ramiona marynarki powinny mieć taką samą długość jak ramiona jej właściciela,

– rękawy marynarki przy wyprostowanych rękach powinny sięgać nadgarstków.

modini 2

Jeśli chodzi o spodnie od garnituru, to wymagania są następujące:

– klasyczne spodnie powinny zakrywać obcas buta do połowy – dlatego niezbędnym jest mierzenie ich w butach, które zamierzamy założyć do naszego garnituru.

– szerokość nogawki jest idealna wtedy, kiedy zakrywa 2/3 buta,

– kant spodni – tak nienawidzony przez mężczyzn, dodaje garniturowi klasy i szyku. Powinien być idealnie prosty i bezwzględnie nie może nigdzie się załamywać. Wszelkie perturbacje związane z nim świadczą wyłącznie o źle skrojonych i uszytych spodniach, które w rezultacie będą wyglądały fatalnie.

– ostatni warunek opiera się wyłącznie na wrażeniach wzrokowych. Jeśli po założeniu całości – spodni i marynarki, dojdziemy do wniosku, że wyglądamy dobrze i proporcjonalnie, to znaczy, że garnitur dobrze na nas leży. Jeśli natomiast coś będzie nie tak – spodnie będą wydawały się za szerokie lub zbyt wąskie, to oznacza, że należy je czym szybciej wymienić.

 

Jako, że jesteśmy jednym z sklepów internetowych oferujących szeroką gamę garniturów męskich, również posiadamy wielką wiedzę na temat odpowiedniego doboru tejże odzieży. Jeśli mają Panowie jakikolwiek problem z dopasowaniem ubrania do swoich wymiarów bądź preferencji – proszę śmiało pisać. Z przyjemnością pomożemy w doborze, tak by każdy Klient Modini.pl był na 100% usatysfakcjonowany z zakupów. Zapraszamy!

modini 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*