GOLENIE krok po kroku. Jak się golić i jakich kosmetyków użyć

Wydawać by się mogło, że każdy mężczyzna wie, jak się golić. To przecież wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna – a poza tym golenie nie jest specjalnie skomplikowaną czynnością… Czy aby na pewno? Okazuje się, że spora liczba mężczyzn goli się w nieprawidłowy sposób, narażając swoją skórę twarzy na podrażnienia, otarcia, przesuszenia, a nawet stany zapalne. Jak więc tego uniknąć? Jak powinno wyglądać golenie i jakich kosmetyków warto używać, by było łatwiejsze i przyjemniejsze?

Golenie – nigdy nie rób tego na sucho!

Podstawowym błędem popełnianym przez mężczyzn przy goleniu jest założenie, że do tej prostej czynności nie potrzeba żadnych specjalnych kosmetyków i że woda z mydłem to prawdziwie „męski” zestaw, który w zupełności wystarczy. Nic bardziej mylnego! Golenie na sucho może być bardzo bolesne i szkodliwe dla skóry. Dlaczego? To bardzo proste – włoski zarostu są dość twarde i mocno osadzone w skórze. Jeśli nie zastosujesz kosmetyku, który zmiękczy zarost i nawilży skórę twarzy, niezwykle trudno będzie się ich pozbyć. Co więcej, ostrze maszynki napotka duży opór ze strony suchej skóry twarzy i nie będzie się mogło po niej ślizgać. Może to skutkować naprawdę nieprzyjemnymi w skutkach konsekwencjami – zacięciami, otarciami i ogólnym podrażnieniem skóry, a nawet stanami zapalnymi, które w efekcie mogą prowadzić do wrastania włosków.

Golenie: żel czy pianka do golenia?

Skoro golenie na sucho nie wchodzi w grę, istotny jest odpowiedni dobór kosmetyków do golenia. Co sprawdza się lepiej – pianka czy żel do golenia? Wydaje się, że pianka stanowi wciąż pierwszy wybór zdecydowanej większości panów. Wynika to najprawdopodobniej z przyzwyczajenia – przez wiele lat była właściwie jedyną opcją, jeśli chodzi o golenie.

Zwolennicy żelu do golenia zwracają jednak uwagę na fakt, że to żel lepiej i skuteczniej dociera do skóry, zmiękczając zarost. Pianka, ze względu na swoją objętość i konsystencję, nie trzyma się tak dobrze skóry twarzy i nie jest w stanie spulchnić włosków zarostu tak dobrze, jak żel. Co więcej, golenie przy pomocy żelu jest znacznie przyjemniejsze – zazwyczaj zawiera on dodatkowe składniki kojące.

Golenie krok po kroku. Jak się golić i jakich kosmetyków użyć

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*