Do kogo pasuje brązowy kolor włosów?

Koloryzacja włosów i farby – brąz, blond czy kasztan – są tematem, który bardzo często pojawia się w czasie popołudniowych spotkań przyjaciółek. Panie mogą godzinami zastanawiać się, jaki kolor włosów wybrać na najbliższy sezon. Przed wakacjami głównie rozważa się blondy, a gdy lato się kończy, jak bumerang powraca temat brązów. Jakoś tak to już jest, że złote, brązowe i czerwone liście na drzewach wzbudzają chęć powielenia tej kolorystyki. Większym powodzeniem zaczynają cieszyć się farby brąz i wszelkie jego odmiany, zarówno te wpadające w kasztan, jak i w złoto.

Brązowe kolory włosów dominują jesienią i zimą od lat. Być może dlatego, że są to kolory zgodne z naturą, idealnie wpisujące się w kolorystykę tych pór roku. Jednak nie każda kobieta dobrze wygląda z czupryną brązowych włosów. Jedni twierdzą, że to bardzo zachowawczy kolor, który przystoi statecznym osobom. Inni uważają, że jest po prostu nudny. Prawda jest jednak taka, że farby brąz pozwalają wyczarować naprawdę ciekawe stylizacje. Trzeba tylko wiedzieć, jaką tonację brązu dobrać do danej karnacji. Życie dowodzi, że latem, gdy króluje słońce, można sobie pozwolić na chłodniejsze odcienie brązu, jesienią i zimą znacznie lepiej sprawdzają się te cieplejsze.

Farby brąz – komu do twarzy w tym kolorze?

Nie sposób zliczyć, ile znamy odcieni brązu. Nawet te same farby brąz przedstawiają się inaczej na różnych włosach. Trzeba przyznać, że to kolor, który idealnie odpowiada kanonom polskiej urody. To właśnie on podkreśla rysy twarzy. Są wówczas bardziej wyraziste i zdecydowane. Brązowe włosy świetnie współgrają z każdym kolorem oczu, ale warto wiedzieć, że ciemniejsze tęczówki lepiej wyglądają wśród ciepłych odcieni brązu, a z kolei jaśniejsze kochają chłodne kolory.

Osoby o włosach w kolorze ciemnego blondu czy niezdecydowanego brązu często myślą tylko o rozjaśnieniu włosów, a to nie zawsze jest dobry krok. Warto odważyć się na przyciemnienie włosów. Brąz nie musi być nudny. Można zdecydować się na kombinację farby brąz w różnych odcieniach. Włosy nabiorą zupełnie innego wymiaru, a tak modna w tym roku stylizacja ombre, wykonana za pomocą farby brąz w kilku wariantach, będzie niezwykle interesująca.

Decydując się na brązowe włosy, szczególnie jeśli mają one być ciemniejsze od naturalnych, warto pamiętać o przyciemnieniu brwi i starannym makijażu oczu. Jeśli oba te elementy będą zbyt jasne, to włosy przytłoczą całą buzię, a ta zatraci swój charakter.

Pielęgnacja włosów po użyciu farby brąz

Tuż po zabiegu farbowania włosów i spłukaniu farby, warto pozwolić im wyschnąć naturalnie. Wysoka temperatura często sprawia, że brązowe farby po prostu płowieją, włosy tracą połysk i wyglądają często na zmęczone. Pigment potrzebuje około doby na trwałe osadzenie się w strukturze włosa, więc w tym czasie nie należy myć włosów. Dzień po koloryzacji kontakt z szamponem może jeszcze spowodować wypłukanie pigmentu i kolor przestanie być intensywny.

Każde farbowanie włosów w jakimś stopniu niszczy ich strukturę. Dobrze jest stosować odżywki i maski, które nawilżą włosy i dostarczą im cennych składników wspomagających odbudowę ich struktury. Brązowy kolor włosów nie lubi też słońca. Pod wpływem jego promieni włosy tracą kolor, mogą zacząć wpadać w dziwne, rudawe odcienie. Warto chronić je stosując odżywki z wbudowanymi filtrami UV zabezpieczającymi włosy przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym.

Do kogo pasuje brązowy kolor włosów?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*