Chcesz zamaskować niedoskonałości na twarzy? Wykorzystaj podkład kryjący!

Ponad połowa kobiet boryka się z różnymi niedoskonałościami na twarzy, za to każda z nich marzy o idealnej cerze. Niestety w wielu przypadkach całkowita likwidacja problemów skórnych jest niemożliwa i jedynym rozwiązaniem staje się makijaż. Do jego wykonania niezbędne są kosmetyki zdolne poradzić sobie z zadaniami specjalnymi. Podstawowym produktem powinien być dobry podkład kryjący. Przeczytaj jak zatuszować niedoskonałości i jednocześnie stworzyć efekt naturalnego makijażu.

Cera z rozszerzonymi naczynkami

Cera naczynkowa ma widoczne zaczerwienienia na policzkach, w celu ich zakamuflowania najlepiej sprawdzi się zielony korektor. Ten kosmetyk jest dość innowacyjny, jednak skutecznie niweluje czerwony kolor na twarzy. Możesz wykorzystać go także do zamaskowania czerwonych śladów po trądziku. Nałóż go na skórę twarzy w pierwszej kolejności, następnie zaaplikuj podkład, a na koniec oprósz cerę pudrem. Jeśli zastanawiasz się, jaki korektor wybrać, zdecyduj się na jego formę w kremie, ponieważ z łatwością zaaplikujesz go na większą powierzchnie, np. na policzki.
LORENZO RIVA

Plamy na twarzy

Do przebarwień i plam na twarzy również wykorzystaj korektor – tym razem jednak w odcieniu beżowym lub fioletowym. Jeśli plamy występują punktowo, świetnie sprawdzi się wtedy korektor w pisaku, który bez problemu zaaplikujesz w konkretne miejsce. Jeśli przebarwienia są jasne, zakryj je produktem w kolorze skóry, a jeśli ciemniejsze od Twojej naturalnej karnacji, wybierz nieco jaśniejszy odcień. Jeśli masz problem z licznymi, małymi plamami rozsianymi po całej twarzy, np. z piegami, najskuteczniejszą bronią będzie podkład kryjący. Tym kosmetykiem z łatwością zamaskujesz nawet duży obszar niedoskonałości. Skuteczność pokrycia zapewni kosmetyk kupiony w aptece – podkład kryjący Vichy. Daje on cerze idealnie matowy wygląd, ale jednocześnie nie tworzy na skórze efektu maski.

Opuchnięta twarz i podkrążone oczy

Rano zmagasz się z opuchniętą twarzą, a Twoją codzienną zmorą są worki pod oczami? Te dwa problemu zredukujesz również za pomocą makijażu. Częstym błędem popełnianym przez kobiety jest nakładanie na opuchnięte miejsca jasnego korektora. W rezultacie potęguje on tylko opuchliznę. Jaśniejszy korektor zaaplikuj jedynie na granicy obrzęku, a całość delikatnie oprósz pudrem. Jeśli chodzi o sińce pod oczami, w tym wypadku sprawdzi się korektor w kolorze różowym. Te okolice dobrze jest także potraktować pudrem rozświetlającym – doda on skórze blasku i sprawi, że twarz będzie wyglądać na wypoczętą i świeżą. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku, ponieważ może to spowodować uwidocznienie zmarszczek pod oczami.

Choroby i blizny widoczne na twarzy

Co natomiast w sytuacji, kiedy zmagamy się z poważniejszymi i bardziej widocznymi problemami, np. trądzikiem, bielactwem czy bliznami na twarzy? Na pewno nie obejdzie się bez specjalistycznego makijażu i kilku sprawdzonych trików. W przypadku blizn musisz pamiętać, aby umiejętnie kierować kolorem – jeśli na twojej cerze widnieją wklęsłe blizny potrądzikowe, musisz to miejsce rozjaśnić, aby wydawało się bardziej wypukłe. Natomiast wystające zmiany skórne potraktuj kosmetykiem w ciemniejszym odcieniu, aby wydawały się wklęsłe. Bardziej widoczne defekty skórne zamaskujesz za pomocą wspomnianego wcześniej podkładu kryjącego Vichy. Jego działanie jest przystosowane do takich problemów jak przebarwienia, bielactwo, a nawet drobne blizny. Jeśli zależy Ci na idealnej cerze i jednocześnie naturalnym makijażu, z powodzeniem zastosuj ten podkład kryjący.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*